Ministrul Educatiei critica dur dascalii. Daniel David: Profesorii slabi, vinovati pentru analfabetism functional in randul elevilor
O declarație a ministrului Educației, Daniel David stârnește dezbateri aprinse în spațiul public, anunță Digi24. Ministrul dă vina pe profesori pentru că elevii ies din școală analfabeți funcțional. ,,N-ai pe cine să pui responsabilitatea decât pe cadrele didactice. Și asta este valabil și în preuniversitar, fără a-i scuti și pe cei din învățământul superior”, a spus demnitarul.
