„Dați-mi voie să vorbesc, ce-i cu voi?”, a declarat Ceban, menționînd că el este un cetățean simplu și are dreptul la cuvînt.
„Ai sălbăticit cu totul la Primăria ceea sau ce?!”, a intervenit Igor Grosu.
Amintim, primarul general al Municipiului Chișinău, Ion Ceban, a fost interzis în România. Acesta nu mai poate circula nici pe tot teritoriul spațiului Schengen, timp de cinci ani.
