Primarul general al Capitalei, Ciprian Ciucu, spune despre Registrul Auto Român (RAR) că este una „dintre cele mai corupte instituții din Romania”. Supărarea edilului, exprimată într-o postare pe Facebook, vine în contextul în care RAR a cerut peste 66.000 de lei pentru a pune la dispoziția primarului o statistică cu numărul de mașini în funcție de fiecare normă de poluare, potrivit primarului. Într-o reacție transmisă Digi24.ro, Mihai Alecu, directorul RAR spune că regia pe care o conduce trebuie să taxeze furnizarea de informații pentru că e obligată de cadrul legal în care funcționează și-l atenționează pe primarul general că denigrarea imaginii RAR fără a fi probate acuzele „discreditează pe nedrept Regia în fața publicului”.