Trump vrea un miting in locul concertelor pentru independenta SUA: „Atrag mai mult public decat Elvis in perioada sa de glorie”
Preşedintele american Donald Trump a declarat că ia în calcul anularea unei serii de concerte organizate la Washington cu ocazia aniversării a 250 de ani de la independenţa Statelor Unite, după retragerea mai multor artişti din program. Liderul de la Casa Albă a sugerat că spectacolele ar putea fi înlocuite cu un miting politic, declarând: „Eu sunt atracția numărul unu oriunde în lume. Atrag un public mult mai numeros decât Elvis în perioada sa de glorie”.
