Ministrul Sanatatii anunta controale la clinica stomatologica unde o fetita de doi ani a murit dupa anestezie
Ministrul Sănătății Alexandru Rogobete a anunțat că Inspecţia Sanitară de Stat şi Corpul de Control vor face verificări la cabinetul stomatologic din Bucureşti unde o fetiţă de doi ani a murit, după o anestezie intravenoasă. Și Colegiul Medicilor va face o anchetă în acest caz.
