O femeie din Olt a fost omorata de partenerul ei, care a sustinut apoi ca a gasit-o decedata in casa lor. Barbatul a fost retinut
O femeie de 49 de ani din judeţul Olt a fost omorâtă de partenerul ei, în vârstă de 45 de ani, el susţinând însă că a găsit-o decedată în casa unde stăteau împreună. Bărbatul a fost reţinut, după ce anchetatorii au stabilit că o bătuse cu o seară înainte, în urma unui conflict izbucnit după consumul de alcool.
