Tot duminică, echipajul de dublu rame feminin (JW2-), format din Marina Ariana Balint şi Jessica Popescu, a câştigat medalia de argint.
Medalia de argint a fost obţinută şi de echipajul de dublu rame masculin (JM2-), format din Radu-Andrei Enescu şi Dumitru Cristian Pascari.
Medalia de bronz a fost obţinută de echipajul de patru vâsle feminin (JW4x), format din Ioana Gabriela Cristescu, Francesca Iulia Stejar, Sonia Teodora Biţă şi Daria Elena Maximiuc.
