Mii de sesizari transmise online pe e-SAR, pentru abateri in trafic. Motivul pentru care jumatate din ele nu pot fi sanctionate
Zece filmări pe zi primește Poliția Română, de la șoferi care reclamă comportament agresiv în trafic. Totuși, din cele peste două mii de sesizări trimise în acest an, mai bine de jumătate nu pot fi sancționate, pentru că vizează alte fapte decât conducerea agresivă. Autoritățile analizează acum extinderea legislației pentru sancționarea și altor încălcări surprinse de camere.
