O ursoaica si doi pui au fost vazuti pe o strada din Busteni. Localnicii, avertizati prin RO-ALERT
Urșii coboară din nou în stațiunile montane. O ursoaică și cei doi pui ai săi au fost văzuți, luni dimineaţa, pe o stradă din Buşteni. Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Prahova a emis un mesaj RO-ALERT pentru avertizarea cetăţenilor, anunță Agerpres.Conform ISU, animalele se aflau pe strada Simion Bărnuţiu. Autoritățile au alertat imediat localnicii de prezența în zonă a ursoaicei însoțită de cei doi pui.
