Haos in Franta, dupa victoria PSG in Champions League. Macron: „Vom pedepsi, vom fi necrutatori”
A fost haos pe străzile din Franța după ce PSG a câștigat Champions League. Sute de mii de oameni au ieșit în străzi în toată țara, iar violențele provocate de fani au dus la moartea a doi tineri, de 17 și 20 de ani, și la rănirea gravă a unui polițist. De asemenea, două tinere au fost victimele violențelor, după ce au fost blocate în mașină de zeci de suporteri, scrie DigiSport.
